» آیا فشار خون بالا بر روی چشمان شما تأثیر می گذارد؟

آیا فشار خون بالا بر روی چشمان شما تأثیر می گذارد؟

شایعترین بیماری چشمی ناشی از فشار خون بالا به عنوان رتینوپاتی فشار خون شناخته می شود - در اینجا نگاهی دقیق تر است.


شما احتمالاً قبلاً می دانید که فشار خون بالا - یا فشار خون بالا ، همانطور که معمولاً نامیده می شود - می تواند خطر حمله قلبی را افزایش دهد. اما آیا می دانید این بیماری همچنین می تواند منجر به بیماری چشم شود؟ 


به همین دلیل است: فشار خون بالا زمانی است که نیروی فشار خون به دیواره رگ های خونی از آنچه باید بیشتر باشد. با گذشت زمان ، این می تواند رگ های خونی را ضخیم کند ، که می تواند دسترسی خون به مناطق خاصی از بدن ، از جمله قلب ، مغز ، کلیه ها - و بله ، چشم ها را محدود کند.


چه اتفاقی می افتد که رگ های خونی در چشم ضخیم شوند؟


هنگامی که فشار خون در طی یک دوره زمانی بیش از حد بالا می رود ، رگ های خونی کوچک در شبکیه چشم شروع به تنگ شدن می کنند. این میزان جریان خون به شبکیه را کاهش می دهد و مانع عملکرد آن می شود. به این بیماری رتینوپاتی فشار خون (HR) گفته می شود.


علائم رتینوپاتی فشار خون چیست؟


اکثر افراد مبتلا به رتینوپاتی فشار خون خفیف تا متوسط ​​تصوری از اینکه حتی آسیب چشم دارند نیز نیست. راج ماتوری ، MD ، سخنگوی بالینی آکادمی آمریکایی می گوید ، در نهایت ، در صورت عدم درمان ، خون می تواند به شبکیه نشت کند ، باعث کاهش بینایی ، تورم شبکیه و عصب بینایی و ترکیدن رگ خونی یا بینایی دو برابر شود. چشم پزشکی .


بسیاری از موارد در طی یک معاینه چشم معمول انجام می شود. یک چشم پزشک شبکیه شما را معاینه می کند و ممکن است از شبکیه و عصب بینایی عکس بگیرد. دکتر ماتوری می گوید: "مناطق کوچکی که جریان خون قطع می شود به صورت حباب های سفید رنگ به نام لکه های پشم پنبه در سطح شبکیه ظاهر می شوند."


آکادمی چشم پزشکی آمریکا به همه بزرگسالان سالم توصیه می کند تا 40 سالگی معاینه اولیه چشم داشته باشند و هر سال یا دو سال در 65 سالگی یا بیشتر چشم هایشان را چک کنند تا علائم زودهنگام گرفته شوند. 


چگونه رتینوپاتی فشار خون بالا درمان می شود؟


برای بیشتر موارد خفیف و متوسط ​​، بهترین روش برای درمان رتینوپاتی فشار خون بالا ، کنترل کافی فشار خون است. این شامل:


رژیم خود را رعایت کنید . رژیم DASH (رویکردهای رژیم غذایی برای جلوگیری از فشار خون بالا) شامل میوه ها ، سبزیجات و غذاهای لبنی کم چربی فراوان است. همچنین ضمن کاهش گوشت قرمز ، شیرینی و نوشیدنی های قندی ، بر غلات کامل ، ماهی ، مرغ و مغزها تأکید می کند.


نمکدان را دراز بکشید . میزان توصیه شده سدیم در رژیم غذایی ایالات متحده 2300 میلی گرم است.


بدن خود را حرکت دهید . فعالیت بدنی با کاهش فشار خون و کمک به پایین آمدن وزن ، دارای تأثیر دو برابری است. 


سیگار را ترک کنید .


صحبت با دکتر خود . اگر تغییر در سبک زندگی ترفندهایی ایجاد نکند ، ممکن است پزشک داروی فشار خون برای شما تجویز کند.


برای موارد شدیدتر ، پذیرش در بیمارستان ممکن است لازم باشد. دکتر ماتوری می گوید: "هنگامی که رتینوپاتی فشار خون بالا ایجاد می شود ، بسیاری از عوارض می تواند از جمله انسداد کامل ورید یا شریان ایجاد شود. "وقتی این اتفاق می افتد ، بینایی فوق العاده ای ایجاد می کند."


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  ساخت وبلاگ تبلیغاتی   |   نمایندگی پکیج بوتان شیراز   |   روانشناس ایرانی در لندن   |   آشپزخانه صنعتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات مشاهده